Včelí leháro

... tisíce včel spí s Vámi a nabíjí Vás pozitivní energií ...

 Včelky pod postel jsme nastěhovali do včelína v druhé polovině července 2023 a postupně začínají vytvářet vůně uvnitř včelína.  Náš včelín je Off-Grid, vystačí si sám a je šetrný k přírodě.


Včelín

Vyzkoušejte si spaní ve včelíně, kde ucítíte vůni medu a propolisu na každém kroku. Účinky pobytu u včel nebo třeba včelí bodnutí, to vše znali už naše babičky a dědečkové, a věděli, že vše je zdravé, jak pro tělo, tak i mysl.

Včelky

Ve včelíně jsou celkem tři včelstva. Každé včelstvo zahrnuje zhruba 40 000 - 60 000 dělnic, trubců a mají jednu matku. Budete mít 150 tisíc sousedů.

Dvě včelstva jsou přímo pod Vaší postelí a třetí včelstvo je umístěno v proskleném úlu přímo před Vámi - Včelí divadlo. Včelí divadlo Vám hraje od jara do podzima.

Apiterapie

Alternativní medicína, která funguje s pomocí včel a jejich produktů. Lze ji využít jako prevenci zdravotních problémů.

Do včelína se z našich včelích úlů, které jsou umístěny přímo pod Vaší postelí, a ve Včelím divadle, uvolňuje vzduch plný vůní medu, vosku a propolisu,  který dýcháte i když spíte. 

Vdechování včelího "lektvaru" pomáhá při astmatu, respiračních obtížích, alergiích, slabé imunitě, depresích, migrénách a jiných zdravotních problémech.

Propolis

Včely sbírají na rostlinách produkujících pryskyřičné látky, které donesou do úlů a smísí je s výměšky hlavových žláz. Propolis využívají jako stavební materiál a dezinfekci v úlech.

Veškeré dutiny úlů jsou potaženy tenkou vrstvou propolisu a při vyšších teplotách se z této vrstvy uvolňují těkavé látky do ovzduší. 

Propolis působí proti bakteriím, plísním a virům. Pomáhá při bolestech v krku, zánětech dásní, cukrovce, ekzému, horečce, chřipce, kožních onemocněních,...